Hakkımızda

Biz Kimiz?

Harika teknoloji her zaman
mükemmel ilişkilere dayalıdır.

Yüksek vasıflı ve alanında uzman çalışanlarımız sayesinde yüksek kaliteli hizmetler sunuyoruz ve projelerinizin sorunsuz devam etmesini sağlıyoruz.

Firmamız, gıda, ilaç ve diğer sektörlere roto gravure (flexible packing) ürünler üretmektedir. 2000 yılından bu yana İstanbul’da faaliyette olan şirketimiz hizmetlerini sürdürmektedir.

Ayrıca 2014 yılından itibaren firmamız yapmış olduğu yatırımlarla; hava, demir, deniz yolu ve sanayi firmaları için istenilen her cins kağıt ve gramajında istenilen ölçülerde, 7 renge kadar baskılı, baskısız kaymaz kağıt üretimi yapmaktadır.

Gıda ve ilaç ile temas halinde olan ambalajlarda baskı işlerinde kullanılan boyalar poliamit bazlı veya nitroselüloz bazlı mürekkepler, pigment ve reçineler FDA gıda tüzüğüne uygundur. Laklar Vinil Klorür, Maleik Asit ve türevlerinin kopolimer veya termopolimerlerinden oluşmakta olup FDA tarafından gıda ile temasta bulunabilecek polimerler listesinde bulunmaktadır. Özellikle gıda sektöründe ürünün sağlıklı ve hijyenik olmasına ne kadar dikkat edilirse edilsin, uygun ambalaj kullanılmazsa söz konusu çabanın hiçbir önemi kalmayacaktır.

Müşteri

Sevkiyat

Kilometre

Çalışan

Dinamik ve ilerici düşüncenin tarihi

2000. Kuruluş

Firmamız 2000 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, ürettiği rotogravure (flexible packing) ürünlerle sektöre giriş yapmıştır.

2002. İlk 1M Sipariş

Ambalaj sektörüne hızlı ve etkili bir giriş yapan firmamız, kuruluşundan yalnızca iki yıl sonra 1 Milyon adet sipariş almayı başarmıştır.

2008. Asya Pazarına Giriş

Türkiye’deki üretim ihtiyacını karşıladıktan sonra, firmamız Asya pazarına giriş yapmıştır.

2009. Yeni Ürün

Firmamız, yapmış olduğu yatırımlarla 2014 yılında portföyüne yeni bir ürün ekleyerek hava, deniz ve demir yolu firmaları için baskılı-baskısız kaymaz tepsi/servis kağıdı üretimine başlamıştır.

2012. Rusya Pazarı

Kaliteli ve ekonomik ürünlerimiz için yurt dışından yoğun talep olmaktadır. Bu yüzden İpekoğlu Ambalaj 2015 yılında ihracat kapasitesini artırarak Rusya pazarına da girmiştir.

2017. İhracat Yapılan Ülkeler

Tecrübeli ve güvenilir yapısıyla sektöre yön veren bir noktaya ulaşan firmamız, aktif olarak 14 ülkeye ihracat yapmaktadır.

2020. Yenilenme

Websitesi ve dijital yüzünü yenileyen firmamız, yenilikçi bakış açısınıda tazeleyerek ilk günkü duyarlılık ve heyecanı ile büyümeye devam etmektedir.

2023. MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜNÜ KAZANDIK

Şirketimiz İpekoğlu Ambalaj ve şirket sahibimiz Aydın İpekoğlu Türkiye’nin Mükemmellik Ödülleri programı çerçevesinde Uluslararası Ticarette Lojistik Verimlilik Sağlayan Ambalaj Ürünleri segmentinde, yıllardır sürekli geliştirerek mükemmelleştirdiği Palet Üstü Yük Sabitleme Ürünü Kaymaz Kâğıtların sağladığı yüksek lojistik güvenlik katkısı nedeniyle ödüle layık görüldü.